ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6354763
*
nr 635 4763
Spegel
+ Konsolbord med stenskiva, höjd: 173+ 62
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2010
kl 18:19:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 13:48:39
1
300 kr
18/4 10:59:32
1
400 kr
18/4 11:32:24
2
400 kr
18/4 11:48:09
1
500 kr
19/4 13:38:08
2
500 kr
19/4 14:10:31
3
700 kr
19/4 15:58:23
4
600 kr
19/4 15:58:56
4
700 kr
19/4 15:59:45
4
750 kr
19/4 16:32:11
1
800 kr
19/4 17:01:07
4
850 kr
19/4 17:09:20
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 635 4763
Spegel
+ Konsolbord med stenskiva, höjd: 173+ 62
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 13:48:39 | 1 | 300 kr |
18/4 10:59:32 | 1 | 400 kr |
18/4 11:32:24 | 2 | 400 kr |
18/4 11:48:09 | 1 | 500 kr |
19/4 13:38:08 | 2 | 500 kr |
19/4 14:10:31 | 3 | 700 kr |
19/4 15:58:23 | 4 | 600 kr |
19/4 15:58:56 | 4 | 700 kr |
19/4 15:59:45 | 4 | 750 kr |
19/4 16:32:11 | 1 | 800 kr |
19/4 17:01:07 | 4 | 850 kr |
19/4 17:09:20 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23